گزارشی مهم به مردم شریف یزد

آنچه می‌خوانید جریان کشف دارویی ارزشمند و بسیار موثر توسط یک مبتکر نخبه یزدی است که توسط مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یزد نادیده گرفته شد.

تاکنون صدها نفر در ایران و سراسر جهان مدعی ساخت داروی کرونا شده اند ولی چیزی که بتواند مشکل را از اساس حل کند به دست نیامده و با این وضع تا حدی طبیعی است که هر کس مدعی کشف داروی کرونا شود چندان مورد استقبال قرار نگیرد. لکن انکار حقیقت بعد از مشاهده دلایل روشن آن، عذر موجه ندارد. سازنده داروی کرونا آقای ع. م. کارشناس ارشد ژنتیک است که مدت زیادی است مطالعات گسترده ای در عرصه دارو های طب جدید و قدیم دارد وی تا کنون چند داروی موثر دیگر نیز ساخته که به صورت مختصر گزارش می دهم.

 1. کشف داروی سرطان از عصاره مواد طبیعی. داروی مطلوب و موثری که در قالب های قانونی دانشگاه علوم پزشکی یزد زیر نظر فوق تخصص خون و انکولوژی آقای دکتر وحیدفر تست بالینی می‌شود و طی مدت این تست چند نفر بهبود یافته اند و آقای دکتر وحیدفر به من گفتند این دارو روی دستگاه گوارش خوب جواب داده و اخیراً هم این دارو بر روی نوجوان ۱۳ ساله ای که به سرطان استخوان حاد مبتلا بوده خیلی خوب جواب داده است.
 2. تطبیق دقیق تحسین بر انگیز علمی عملکرد ژن های ضد سرطانp53 بر آیات قرآن کریم به عنوان اعجاز علمی قرآن که در کشف داروی سرطان فوق الذکر نقش اساسی داشته وبه اهتمام نامبرده  به صورت مقاله علمی ارائه و در مجله قرآن و طب وزارت بهداشت به چاپ رسیده و با بیشترین استقبال در میان مقالات مشابه روبرو گردیده است.
 3. ساخت داروی msاز عصاره مواد طبیعی که در مرحله تست حیوانی موفق بوده و منجر به درمان موش‌های مبتلا به ms گردیده است.
 4. ومورد دیگر  ساخت داروی کرونا توسط ایشان است. نامبرده یک ماه پس از شیوع کرونا در جهان در اواخر سال ۱۳۹۸به این دارو دست یافت. به سبب یقین به بی ضرر بودن اجزاء تشکیل دهنده این دارو ابتدا به اطرافیان و دوستان مبتلا به کرونا می‌دهد که بدون استثنا همگی در فاصله زمانی سه تا چهار روز بهبود می یابند. بعداز آن با توضیح آثار دارو برای یکی از شخصیت های محبوب کشوری و درخواست این شخصیت از وزیر بهداشت برای بررسی، وزیر بهداشت به رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد دستور پیگیری دادند ولی ایشان به یک تماس تلفنی صرف با اینجانب اکتفا کردند و هفت ماه گذشت اما حتی اجازه تست حیوانی نیز به این دارو داده نشد. بعد از جلسه ای که با مسئولان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی  در حضور استاندار داشتیم با توصیه استاندار محترم، آقایان قول پیگیری و تسریع در کار گذراندن مراحل تست دارو را دادند. ولی علیرغم این قول چند ماه طول کشید تا مرحله تست حیوانی طی و  سمی نبودن دارو محرز و توسط این دانشگاه تایید گردید.

بعد از این مرحله امیدوار بودیم که با احراز سمی نبودن دارو با شروع تست بالینی، آثار چشمگیر و قوی این دارو در درمان کرونا به سرعت خود را نشان دهد اما مسئولین و معاونت های مربوطه حاضر به فرستادن طرح به کمیته اخلاق برای کسب مجوز تست بالینی نشدند. درحالی که معترف بودند این دارو هیچ ضرری ندارد. بلکه آن را به عنوان داروی مکمل به معاونت غذا و دارو ارجاع دادند و معاونت غذا و دارو نیز با این عذر که تهران باید این طرح را تایید کند بدون هیچ گونه دخل و تصرفی  آن را به تهران ارسال نمود که بعضی از کارشناسان اداره گفته بودند طبق معمول، تهران این طرح را رد می کند. (چه این که آنها در جریان تاثیرات این دارو نبودند) و با این تدبیر آقایان، این داروی قوی از گردونه طرحهای ارائه شده حذف ومزاحمت از سرشان رفع می شد.

البته بعد از ارسال طرح به تهران، یکی از اساتید کارشناس مطلع و قوی که در جریان قرار گرفت گفت این ها در یزد می توانستند مراحل تایید دارو را طی کنند (و ظاهر قضیه این است که واگذاردن به تایید تهران برای رد بی‌دردسر این طرح بوده است. )

در خلال این فراز و نشیب ها آقای دکتر رحیمی نسب که دکترای عمومی طب جدید و دارای سابقه بیست ساله در طب سنتی هستند با اطلاع از مواد تشکیل دهنده دارو و یقین به عدم ضرر آن و مشاهده تاثیرات چشمگیر دارو و نیز درخواست خود بیماران، این دارو را به افراد زیادی دادند و در این مرحله بود که قدرت درمان آن بیش از پیش آشکار شد. این دارو بدون استثنا افرادی که تازه به کرونا مبتلا شده بودند را در مدت ۳ روز درمان کرد و افرادی که ریه آنها بین ۳۰ تا ۶۰ درصد درگیر شده بود را بین ۵ تا ۷ روز و حتی در مواردی که پزشک معالج، ازدرمان، نا امید و بیمار بستری در آی سی یو را از دست رفته تلقی کرده بود باعث برگشت بیمار گردید.

درابتدای کار که آقای دکتر رحیمی نسب وضعیت بیمار و تاثیر دارو و مدت درمان را بعد از تجویز پیگیری می‌کردند این دارو به بیش از ۵۰ نفر افراد دارای ریه درگیر وحال نامناسب داده شد و نزدیک به ۵۰ نفری که گزارش آنها به دست ایشان رسید  همگی در کمتر از یک هفته بهبودی یافتند و از این روال اطمینانی نسبت به تأثیر استثنایی این دارو ایجاد شد که آقای دکتر در جلسه خاصی که با آقای استاندار داشتیم گفتند من تمام داروهای جدید و سنتی برای کرونا را می‌شناسم و تجویز کرده‌ام هیچکدام بیش از سی تا پنجاه درصد( در دفع مرگ و میرناشی از کرونا) موثر نیستند ولی این دارو بالای هشتاد درصد موثر است و نیز گفتند من دیگر از کرونا نمی‌ترسم. و اتفاقاً خود او نیز به دلیل هجوم بیماران به مطبشان مبتلا شد. روز چهارشنبه در خانه بستری گردید و با مصرف فقط همین دارو کمتر از سه روز بعد(روز شنبه) با بهبودی کامل به کارهای عادی خود ادامه داد.

عموم این مطالب از طریق جلسات حضوری یا تلفنی یا نامه‌هایی که اینجانب برای مسئولین دانشگاه علوم پزشکی یزد فرستاده ام برای آنها  بیان شده لکن اعتنایی نکردند و علیرغم توصیه استاندار محترم و تاکید  مکرر نماینده محترم تفت و میبد و رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی یزد آقای دکتر میرمحمدی، حاضر نشدند این دارو را (علی‌رغم تایید خودشان بر سمی نبودن و عدم ضرر) در مرحله تست بالینی قرار دهند. و برای ما این سوال مطرح است که چه کاسه ای زیر نیم کاسه است؟! نمیدانم ولی شاید اگر به آقایان گفته می‌شد که ما این دارو را از آثار موریس مترلینگ فرانسوی یا داروین یا فروید به دست آورده ایم با روی باز از آن استقبال کرده و هر نوع مجوزی را صادر می‌کردند. ولی وقتی به آقایان گفته شد این دارو با الهام از رموز و اشارات قرآن کریم به دست آمده (کما اینکه دو داروی سابق الذکر دیگر نیز همینطورند) اخم دیدیم و گاهی نیز کارشکنی و تمسخر!

اما اینکه ذهن مسئولین بهداشت ما در واکسن قفل شده نیز سخن دیگری است.

ما زحمات متخصصان برای تولید واکسن را ارج می نهیم اما در این رابطه چند نکته غیر قابل انکار وجود دارد.

 1. واکسن به فرض موفقیت، فقط پیشگیری می کند اما قادر به درمان نیست. در حالی که این دارو درمان می کند.
 2. واکسن در مورد بیماری‌های میکربی مثل و با که شکل ثابت دارند موفق است اما در مورد ویروس ها اینطور نیست. در مقابل ویروسی مثل فلج اطفال که جهش چندانی نداشته موفق بوده اما در مقابل آنفلوآنزا که تاکنون بیش از ۲۰۰ بار جهش داشته چندان موفق نبوده است. با این حال چگونه واکسن می‌تواند در مقابل کرونا که به اعتراف خودشان در این مدت کوتاه چندین برابر آنفلوآنزا جهش داشته موفق باشد؟ در حالی که  داروی موردبحث ما برایش فرقی نمی‌کند که کرونای انگلیسی باشد یا چینی، در درمان آن یکسان است.
 3. نقصان دیگر واکسن این است که به فرض موفقیت هم اثر نسبی دارد نه کامل. بنابراین نمی توان با واکسن ریشه بیماری را کند.
 4. از همه اینها که بگذریم  حرف و حدیث ها در مورد تبعات و عوارض زودرس یا دیررس این واکسن‌ها خصوصاً واکسن‌های خارجی به جاست که مردم را در تردید جدی برای استقبال از آن قرار می‌دهد در حالی که عدم هرگونه ضرر و سمیت این دارو توسط نهادهای رسمی بهداشت تایید شده و از منظر طب سنتی نیز آقای دکتر رحیمی نسب گفتند هیچ ضرری ندارد حتی ضرر تغییر جزئی در مزاج. زیرا این دارو طبیعتی معتدل دارد.

بر اساس چهار نکته بالاست که یکی از صاحب نظران دانشگاه علوم پزشکی می‌گفت: «این ویروس ۱۰ سال مهمان ماست». و اگر تلفات یک و نیم تا دو و نیم درصد این ویروس درست باشد این ویروس بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون نفر از جمعیت زمین را طی ۵ تا ۱۰ سال خواهد کشت که بیش از یک میلیون آن یعنی ۴ برابر شهدای جنگ، سهم ایران می شود تازه هیچ تضمین علمی هم نیست که آنها که قبلا گرفته اند در مرحله بعد مبتلا به کرونا های جهش یافته نشوندهمانطور که ابتلا به آنفولانزا اینطور است. به راستی این چه نوع برخوردی با دستاوردهای نخبگان بومی است؟ واین چه انگیزه ای است که اجازه نمی‌دهند این داروی کاملا بی ضرر بر روی بیماران تست شود و چه مشکلی برای آقایان ایجاد می‌کند؟!

بی شک خدای بزرگ از این رفتار نخواهد گذشت و اگر روزی ثابت شود که بهترین داروی کرونا و راه علاج و انهدام این ویروس همین دارو بوده یا می‌توانسته در تقلیل خسارات آن تاثیر چشمگیر داشته باشد، کسانی که به علم وعمد، بر سر راه شناخته شدن و تست این دارو سنگ انداختند علاوه بر مؤاخذه الهی باید جوابی برای این ملت بلکه همه انسان ها (که مدت طولانی در وحشت و سختی زندگی کردند و  جان میلیونها نفر شان تلف شد) نیز آماده نمایند.

در خواست ما فقط اجازه تست بالینی این داروست. واز مردم شریف یزد وملت بزرگوار می‌خواهیم این خواسته مشروع را از این آقایان مطالبه کنند.

محمد رضا شایق

مدرس حوزه ودانشگاه

مطلب پیشنهادی

تفسیر سوره بقره استاد محمدرضا شایق

تفسیر سوره مبارکه بقره

تفسیر سوره مبارکه بقره با بیان محمدرضا شایق  

۵ دیدگاه

 1. سلام بر استاد گرامی.
  باتشکر فراوان از روشنگری جناب عالی
  انشاءالله فتنه کرونا پایان می یابد.

  باتشکر از مباحث تفسیری شما

 2. سلام این دارو را چگونه می شود خرید و تهیه کرد ؟

 3. زهراسادات

  سلام
  خیلی خیلی خوش حال شدم از اینکه توانستم شمارا پیدا کنم
  بنده چند سال پیش ۱ جلسه در کلاس تفسیر قران استاد شایق شرکت کردم و مقداری تنقلات که در جلسه بود رو خوردم اما متاسفانه قسمت نشد ادامه بدهم وهزینه کلاس را پرداخت نکردم هم اکنون ساکن یزد نیستم هزینه کلاس ۱۰ هزار تومن بود لطفا یک شماره تماس به بنده بدهید تا هر چقدر که استاد می فرمایند به یک شماره بانکی واریز کنم ممنون

  • سلام علیکم
   کلاس ها برخی توسط هیات انصار ولایت یزد و برخی هم توسط موسسه ثقلین یزد برگزار شده است و استاد فقط مدرس بوده اند. می‌توانید به سایت هر دو موسسه مراجعه کنید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *