جلسه تفسیر قرآن کریم

دوره تخصصی تفسیر ترتیبی قرآن کریم

دوره آموزشی تفسیر ترتیبی قرآن کریم به همت مؤسسه قرآنی ثقلین برگزار می گردد. در این قسمت محتوای این دوره و لینک پخش زنده برای علاقمندان ارائه می‌گردد.

زمان: سه‌شنبه‌ها ساعت ۱۹

انتقال به صفحه پخش زنده با ترافیک رایگان (بدون کم شدن حجم اینترنت)

مشاهده پخش زنده از طریق آپارات

محتوای این بخش به زودی تکمیل می‌گردد.

مطلب پیشنهادی

درسنامه حکومت اسلامی

درسنامه حکومت اسلامی (درس سوم)

درس سوم: اسلام، دین کامل || در درس‌های قبل گفتیم که اسلام برنامه خالق انسان برای اوست تا انسان بتواند با عمل به این برنامه به هدف بزرگ و حکیمانه‌ای که برای خلقت او بوده است برسد. و اگر این برنامه به تمام نیازهای انسان پاسخ دقیق ندهد و برای رفع عیوب و نقاط ضعف آدمی برنامه نداشته باشد و برای شکوفا کردن استعدادهای انسان روش درست صحیح نداشته باشد برنامه ناقص است و با آن نمی‌توان به هدف متعالی خلقت انسان رسید. از طرفی انسان موجودی است اجتماعی که نمی‌تواند به تنهایی زندگی کند و اجتماع بشری موضوعات متنوع و پیچیده‌ای دارد که در رأس آن قانون جمعی و حکومت است و اگر اسلام برای جامعه بشری برنامه نداشته باشد برنامه‌های فردی به جایی نخواهد رسید. زیرا کسی نمی‌تواند در سیطره حاکمیتی که مسیر حرکتش غیر از اهداف الهی است، به طرف اهداف الهی حرکت کند مگر در نهایت سختی و صعوبت برای افرادی محدود. و عموم مردم از این مسیر باز خواهند ماند. بنابراین برنامه و نسخه و قانونی که آفریدگار انسان برای هدایت او به سمت آن مقصد حکیمانه متعالی میدهد جامع و بدون هیچ نقصی است و اگر اجرا شود جامعه بشری روی عدالت کامل و شکوفایی و پیشرفت حقیقی را خواهد دید.

یک نظر

  1. محمدعلی ثقفی

    سلام .از زحمات استاد و دوستانشون در برگزاری جلسات آنلاین سه شنبه و چهارشنبه ها ساعت ۱۹ بسیار متشکرم قطعا کاری بشدت مبارک و موثر می باشد و خواهشمندم برنامه ای ترتیب داده شود که سالهای سال این برنامه بصورت منظم ادامه داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *