دوره تخصصی تفسیر موضوعی قرآن کریم

 

دوره تخصصی تفسیر موضوعی قرآن کریم در ۱۲ ترم به همت مؤسسه قرآنی هیأت انصار ولایت یزد برگزار گردیده است. همینک محتوای آموزشی این دوره برای علاقمندان عرضه می‌گردد.

از ویژگی‌های این دوره آموزشی بودن آن و بیان مطالب نکات روشی برای فراگیری تفسیر موضوعی قرآن کریم است. لازم به ذکر است در چهار ترم آخر از این دوره مباحث به صورت تفسیر ترتیبی بیان شده که ضمن بیان تفسیر آیات نکات آموزشی و تخصصی روش تفسیر ترتیبی نیز بیان شده است.

برای دانلود متن جلسات تفسیر موضوعی به صورت pdf بر روی نام دروه راست کلیک  و گزینه save link as را کلیک نمایید:

دوره آموزشی تفیسر موضوعی قرآن کریم – ترم ۱

دوره آموزشی تفیسر موضوعی قرآن کریم – ترم ۲

دوره آموزشی تفیسر موضوعی قرآن کریم – ترم ۳

دوره آموزشی تفیسر موضوعی قرآن کریم – ترم ۴

دوره آموزشی تفیسر موضوعی قرآن کریم – ترم ۵

دوره آموزشی تفیسر موضوعی قرآن کریم – ترم ۶

دوره آموزشی تفیسر موضوعی قرآن کریم – ترم ۷

دوره آموزشی تفیسر موضوعی قرآن کریم – ترم ۸

دوره آموزشی تفیسر موضوعی قرآن کریم – ترم ۹

دوره آموزشی تفیسر موضوعی قرآن کریم – ترم ۱۰

دوره آموزشی تفیسر موضوعی قرآن کریم – ترم ۱۱

دوره آموزشی تفیسر موضوعی قرآن کریم – ترم ۱۲

مطلب پیشنهادی

درسنامه حکومت اسلامی

درسنامه حکومت اسلامی (درس سوم)

درس سوم: اسلام، دین کامل || در درس‌های قبل گفتیم که اسلام برنامه خالق انسان برای اوست تا انسان بتواند با عمل به این برنامه به هدف بزرگ و حکیمانه‌ای که برای خلقت او بوده است برسد. و اگر این برنامه به تمام نیازهای انسان پاسخ دقیق ندهد و برای رفع عیوب و نقاط ضعف آدمی برنامه نداشته باشد و برای شکوفا کردن استعدادهای انسان روش درست صحیح نداشته باشد برنامه ناقص است و با آن نمی‌توان به هدف متعالی خلقت انسان رسید. از طرفی انسان موجودی است اجتماعی که نمی‌تواند به تنهایی زندگی کند و اجتماع بشری موضوعات متنوع و پیچیده‌ای دارد که در رأس آن قانون جمعی و حکومت است و اگر اسلام برای جامعه بشری برنامه نداشته باشد برنامه‌های فردی به جایی نخواهد رسید. زیرا کسی نمی‌تواند در سیطره حاکمیتی که مسیر حرکتش غیر از اهداف الهی است، به طرف اهداف الهی حرکت کند مگر در نهایت سختی و صعوبت برای افرادی محدود. و عموم مردم از این مسیر باز خواهند ماند. بنابراین برنامه و نسخه و قانونی که آفریدگار انسان برای هدایت او به سمت آن مقصد حکیمانه متعالی میدهد جامع و بدون هیچ نقصی است و اگر اجرا شود جامعه بشری روی عدالت کامل و شکوفایی و پیشرفت حقیقی را خواهد دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *